Бін темарі або як зробити неможливе

Якщо ви читаєте цю статтю, то вже, напевно, знаєте, що бін темарі – це темарі у пляшці. Якщо ні, то прочитати про бін темарі можна тут. У цій статті я спробую показати та детально пояснити, як помістити темарі до пляшки.

Отже, нам треба повірити у неможливе та приготувати наступне:

Заготовки

– кулькоподібну пляшку, в яку ми хочем помістити наш темарі;

– мотузку товщиною приблизно 5мм, з якої ми зробимо основу для темарі;

– трубку діаметром десь 10мм та довжиною трохи більше діаметра майбутнього темарі, але можна і без неї;

– а також нитки для вишивання самого темарі.

Беремо мотузку, один кінець протягуємо через трубку, щоб він трохи стирчав з неї, а інший кінець намотуємо шар за шаром на вільний кінець трубки так, щоб сформувати кулькоподібну основу. Діаметр основи має вийти приблизно на 20-30 мм менше за діаметр пляшки. Якщо основу робити без трубки, то намотувати мотузку треба на саму себе. Я використовую трубку, бо так зручніше. Замість мотузки можна використовувати смужку тканини завширшки 10-20мм, тоді легше буде зробити основу максимально круглою, але ця смужка тканини має бути суцільною та достатньо довгою, щоб намотати основу потрібного діаметру.

Потім загортаємо нашу основу у поліетиленовий пакет і обмотуємо все це нитками, як звичайну основу темарі, щоб отримати потрібний шар ниток, на якому і будемо вишивати. Вільну частину поліетилену можна тимчасово обмотати ниткою, щоб не заважав. Поряд з тим місцем, де з основи виходить трубка або вільний кінець мотузки, потрібно намотати більше ниток.

Коли основа готова, робимо розмітку та вишиваємо темарі. Треба так розрахувати, щоб вільний кінець мотузки не заважав робити розмітку та вишивати. Візерунок потрібно вибирати з короткими стежками, які потім не дадуть основі та візерунку розповзтись в різні боки. Під час вишивання намагайтеся не дуже глибоко прошивати основу, щоб не прошити мотузку всередині, бо це може потім все зіпсувати.

Коли темарі все вишитий, витягуємо трубку з основи, обережно тягнемо вільний кінець мотузки та витягуємо її назовні, розмотуючи основу зсередини. Поліетиленовий пакет має залишитись всередині. Якщо пришили мотузку під час вишивання, треба трохи помучитися, обережно маленькими ножицями звільнити мотузку зсередини в тому місці, де її тримають нитки, та при цьому не зруйнувати вишивку. Ви вже зрозуміли, що краще постаратися не пришити мотузку 🙂

Тепер наш пустий темарі став пласким, і його можна просунути у пляшку. Робимо це обережно, щоб вишитий візерунок залишився на своєму місці. Якщо намотати занадто товстий шар ниток для вишивання візерунка, навіть плаский темарі може не пролізти через горлечко (у мене така трагедія була двічі :)). А якщо буде занадто тонкий шар ниток, зростає вірогідність того, що ви пришиєте мотузку зсередини, або крізь нитки буде видно основу. Вільний кінець поліетиленового пакету залишаємо зовні пляшки, і тепер через цей поліетиленовий “рукав” будемо наповнювати наш темарі синтепоном. Зручніше це робити пінцетом, невеликими порціями синтепону, щоб отвір в основі не сильно розповзався. Коли темарі знову отримав свою форму, став круглим та пружним, обережно відрізаємо поліетилен якомога ближче до основи та обережно ховаємо залишки всередину темарі.

 Тепер потрібно голкою/шпицею або дерев’яною паличкою (чим зручніше) розправити нитки основи та закрити той отвір, який ми залишали. Це буде досить просто зробити, якщо при намотуванні основи біля отвору ви намотали більше ниток, та під час наповнювання темарі синтепоном  цей отвір не сильно розповзся. Останній штрих – розправити нитки вишитого візерунка. Через довге горлечко все це буде важче зробити, тому важливо правильно вибирати пляшку.

Отже, якщо ви були досить старанні та обережні, то у вас вийшов бін темарі, дивлячись на який ваші друзі будуть задавати питання “Як він туди потрапив?”

DSC00021_

Горлечко пляшки можна прикрасити декоративною серветкою або корком, зав’язати шнурок або вузол удачі, як це роблять японці.

Alexander Gerzhan